6 Haziran 2014 Cuma

Yenilenen Kütüphanem, Kızlarım, Bahar, Yavrular ...Kızlar, arkadaşları Zeynep'i aralarına almış yürüyüş yapıyorlar ben de arkalarında tabi.. Harika çiçekler ve ağaçların eşlik ettiği doğanın kendisini tüm ihtişamıyla gösterdiği bu mevsimi yaşamak insana gerçekten huzur veriyor. 

Kulağınızı kabartıp etrafı dinlediğinizde duyacağınız sesler çoğunlukla kuş sesi ve meyve ağaçlarına dadanmış arı sesi oluyor :). Çiçekler yanda görmüş olduğunuz gibi can havliyle dallarından fışkırmışlar.. 

Yürüyüş yaparken ilk önce kuş sesi sandığımız dikkatle dinleyince yavru kedi olduğunu anladığımız bu kedinin derdini anlayamadık. Maması da vardı su verdik içmedi de. Yolumuza devam ederken bir baktık sitenin köpeklerinin yavrusu olmuş haberimiz yok. Şu sevimliliklerine bakar mısınız! Hava kararınca yapılacak tek etkinliğimiz şömine, kitap ve atıştırmalıklar oluyor. Doğanın içinde olan bu yere televizyonu sokmak istemedik tüm ısrarlara rağmen direniyoruz :). Hafta sonu kaçtığımız doğa ile kendimize geliyoruz. Hafta içi ise akşamları kızları uyuttuktan sonra yenilediğimiz mabedime kaçıyorum, kütüphaneme.
Ankara'da ki evimizde önceden kitaplıkların da olduğu ancak bir nevi depo vazifesini üstlenmiş bu odayı aşağıdaki gibi kütüphane haline getirdik. Evden çalışmam için ufak bir masa tablasını da eşim benim için araya sıkıştırdı. Okuma lambası diye başının etini yediğim bunca seneden sonra kavuştuğum lambanın sadece ışığını görüyorsunuz :). Bir de berjerime kavuşursam onu da cam kenarına koyacağım ve okuma keyfimi katlandıracağım.
Yan tarafta ayıklaya ayıklaya bu kadar azaltabildiğimiz ders kitaplarımızı üst rafta da klasikleri görebilirsiniz. Tabi eşimin baktığı çiçekleri es geçmeyin lütfen. Bu post tamamen kendim için hazırlanmış bir nevi motivasyon postu oldu. Her bir fotoğrafa bakınca kendimi mutlu hissetmek ve şükretmek için.


Sevgilerimle..

4 yorum:

 1. Bayıldım ben o baş köşeye kurulmuş şömineye, evin sadeliğine. Ve pek imrendim doğrusu. Yalnız koltukta duran o kitabın ismini okuyamadım. Hangisi acaba. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Sanem çok teşekkür ederim.. :) Kitabın ismi "Kazanan Yalnızdır". Sevgilerimle..

  YanıtlaSil
 3. Pek bir güzel olmuş, eşinin ellerine sağlık. Umarım beraber musmutlu zamanlar geçirirsiniz :)
  IŞIL

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Işııl beğenmene sevindim. İnşallah canım..:)

   Sil