22 Ekim 2013 Salı

Küçük Şeylerin Tanrısı


Kitabın Yazarı: Arundhati Roy

Yayınevi: Can

Sayfa sayısı: 368

Nereden kaça aldım?: OkuOku

Bayramdan önce bitirdim bu kitabı ancak daha şimdi ekleyebilme fırsatını buldum. Bu aralar okuduğum her kitap beni içine çekmeyi başarıyor ve bu durumdan da çok memnun oluyorum. Küçük Şeylerin Tanrısı da büyüleyici dili, masalsı anlatımıyla tam benlik bir kitaptı. Öyle güzel yazılmış ki her karakterde kendinizi onun yerine koyup her birinin neden öyle davrandığını anlayabiliyorsunuz. Benim sonucum karakterlerin her birine kıyamamak oldu :). Bir tane psikopat hariç, okuyunca siz de anlarsınız kim olduğunu. Bir kaç cümle yazdım yine not kağıtlarına.

"Estha ile Rahel dünyanın insanları kırmak için başka yollara da sahip olduğunu artık öğrenmişlerdi." (s.19)

"Olup bitenle yaşamanın yollarını arayarak büyüyeceklerdi onlar. Jeolojik zaman açısından önemsiz bir şey olduğuna kendilerini inandırmaya çalışacaklardı." (s.75)

"Tren geçip gittikten epeyce sonra bile Hint yer elması yaprakları başlarını sallamayı sürdürdüler, sanki trenle aynı görüşteydiler, hiç kuşkuları yoktu." (s.111)

"Havayı, Düşünceler ve Söylenecek Şeyler doldurdu. Ama böylesi zamanlarda söylenenler yalnızca Küçük Şeyler'dir. Büyük Şeyler içeride söylenmeden kalır ve bekler." (s.175)

2 yorum:

 1. bu aralar ben de okuduğum kitapların içine girememe sıkıntısı çekiyorum.. belki bu kitap çare olur.. adını not ediyorum..

  bu arada blogumda çekiliş var hediyelerden biri de kitap olacak..

  http://bebegimincicileri.blogspot.com/2013/10/kizimin-cicileri-facebook-sayfasinin.html

  YanıtlaSil
 2. Umarım siz de severek okursunuz.
  Sevgiler..

  YanıtlaSil