19 Şubat 2014 Çarşamba

14 Şubat - Makarnalar

Kitabı gördüğüm anda eşime söylemiştim ilk özel günde bana bunu alabilirsin diye :).. Gerçi 14 Şubat'ın bizim için özel bir gün olduğu da yok da işte, bu sene kapıldık bu furyaya. Tabi ne alacağım derdi olmadığı için onun da işine gelen bu durum hepimizi mutlu etti :). Kitapta birbirinden nefis makarna ve soslu makarna tarifi var. Eylül sabah incelerken "off anne bunlar nefiss, Nisan baksana makarnalara mmhh, çok canım çekti , Şengül Teyze'ye söyleyelim de yapsın" şeklindeki konuşmaları dinlemek, işe hazırlanma esnasında çok keyifli oldu. Şimdiye kadar pek önemsemediğimiz Sevgililer Günü bize aşağıdaki sofrayı hazırlamamız için bir bahane oldu aslında. 


Penne Arabiata ve Ispanaklı Mantarlı dip sos hazırladık. Arkasından da Limonlu Cheesecake ile kapanışı yaptık. Tüm tariflere yemek sitemizden erişebilirsiniz.

Hiç kitap göremiyoruz derseniz de çok çok haklısınız yine duraklama dönemine girdim sanırım :(. Tarihçi okumaya devam ancak uzun bir süre de bitecek gibi görünmüyor. Akşamları film izlemeye sardık. Filtre Kahve - Çikolata ve Film üçlemesinden çıktığım anda kitabı da bitiririm diye umut ediyorum.

İyi okumalar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder